Plinski štedilnik nagaja

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

1. nov 2006 10:32

Jaz nisem napisala naj jih zamenja. Samo nerodno sem se izrazila, ko sem hotela povedati da v primeru če niso prave šobe vgrajene je potrebna zamenjava. In to je bil samo odgovor na prejšnji prispevek v katerem je Kyara napačno pisala da so dodani vijaki za regulacijo ne pa šobe. Nikita

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

1. nov 2006 12:50

Jaz sem dobro napisala. Šobe sem dobila zraven, vijake za regulacijo šob pa prav tako. Menda ja vem, kaj so traven zapakirali. Štedilnik sem kupila pred 6 leti in sem sinoči pogledala, kaj je zraven. Zraven so 3 šobe, ker imam 3 plinske in 1 električno, pa vijaki za vsake vrst šob posebej. Ene so za zemeljski plin, druge šobe pa za plin iz jeklenke. Štedilnik pa imam Ariston-ov. Tu je vse zraven, za gorenjevega pa ne vem, kaj zraven dajo in kaj ne. Kyara

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

1. nov 2006 14:57

Jaz nimam prav. Ne upoštevajte mojih postov. Nikita

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

19. apr 2012 13:25

Tudi jaz imam težavo s plinom. Pri dveh (od skupno treh) gorilnikih, plin gori, dokler tiščim gumb, potem ugasne. Če gumb tiščim zeeeelo dolgo, potem ogenj ostane. Vse dele, ki se dajo odstraniti, sem dobro očistila, vendar se stanje ni izboljšalo. Ne vem, kaj lahko še naredim. Sicer gori normalno, da se regulirati ipd. Edino prižgem ga težko. Vem, da ste tukaj tudi tehnični tipi, ki malo bolje od mene razumete princip plinsih štedilnikov. Jaz namreč ne razumem, v čem je razlika, če gumb tiščimo in če ga ne (razen pri meni, seveda, da ne gori).

Štedilnik je Gorenje, star 10 let.

Hvala za vsak nasvet.

pirnica

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 285

19. apr 2012 16:03

Obstaja velika verjetnost, da je na enem gorilniku odpovedala zaščita proti uhajanju plina, ki zapre dotok plina če plamen ugasne, na drugih dveh pa še deluje.

Nikita

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. apr 2012 18:20

pirinca, stvar deluje takole: ko plin prižigeš, gumb tiščiš in s tem držiš elektromagnetni ventil odprt. Ko plinski gorilnik gori nekaj časa, termoelement se segreje in termoelaktrična napetost drži naprej ventil odprt. Če iz kakršnega koli razloga gorilnik ugasne, termoelement se shladi, ne daje več napetosti, elektromagnetni ventil se zapre in plin ne uhaja več ( zaradi tega je varnostni ventil ).

Termoelement je  "uno, nekaj " kar štrli iz plošče in naj bi bilo v ognju ( ali v bližini ), in ko se segreje da napetost ki................ . Pri starejših štedilnikih se termoelement rad spusti  ( v glavnem zaradi čiščenja )in je " daleč " od ognja in se težko segreje ( morda je tudi luknja, skozi katero je napeljan zapacana in se zaradi tega ohlaja, oziroma težko segreje. Treba je očistit luknjo in ( s kakšnimi kleščami, pa ne preveč stiskat ) dvignit tist termoelement, da bi bil bližje ognju. Po pogledu na gorilnik, upam, da ti bo jasno, kaj sem napisal.

ežoj

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

20. apr 2012 6:42

Ežoj, najlepša hvala.

Nisem sicer takoj "pogruntala", katero je ta ventil, vendar sem malo poizkušala, in USPELO je.

Hvala še enkrat!

Račun pa kar pošlji. Ne smem pomisliti, koliko bi Gorenjev servis to zaračunal.



pirnica

Sporočilo je spremenil(a) pirnica dne 20. 2012 06:45

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

20. apr 2012 8:35

Ežoj,

tole si pa super napisal, bo ob priliki prišlo prav.

Sonja

vegetar  

član od: 13.1.2006

sporočila: 189

1. nov 2022 20:11

-------------------

Da ne odpiram nove teme bom tu vprašal.

Na 4 desetletja starem štedilniku bo potrebno zamenjat plinski ventil (vrtljivi gumb spredaj)

Serviser je ob zadnjem servisiranju povedal da se takih plinskih ventilov ne dobi ker so izdelani po starem standardu.

Ve kdo do kdaj se je te ventile vgrajevalo v štedilnike?

Sporočilo je spremenil(a) vegetar dne 1. nov 2022 21:21

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti